Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Бабак Тимко навіщував ранню весну в Україні

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Бабак Тимко спрогнозував швидкий прихід весни в Україні
Укрінформ

Тепло прийде в країну вже за 6 тижнів

На біостанції Харківського національного університету імені Каразіна в селищі Гайдари бабак Тимко III, якого традиційно будять у перші дні лютого, спрогнозував дату приходу весни. Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, від самого ранку в області хмарна погода з туманом, який до обідньої пори лише посилювався, тож тваринка своєї тіні не побачила. А це значить, що весна буде ранньою.

«Весна вже наступає. Весна буде ранньою, але треба почекати, через 6 тижнів буде тепло», — повідомила співробітниця біологічного факультету Надія Токарська, яка була однією з тих, хто будив Тимка.


Укрінформ

Організаторка Дня бабака Людмила Доля додала: «Прогнози наших бабаків точні, це погода інколи підводить».


Укрінформ

Окрім цього, бабака теж попросили обрати найдієвіший засіб захисту від коронавірусу. Йому запропонували «вакцину», «політ на Марс» у вигляді іграшкової ракети, спорт, який символізувала маленька гиря, фрукти як символ здорового харчування та «витримку» у вигляді так званого «ждуна» (скульптура голландської художниці Маргріт ван Бреворт Homunculus loxodontus). Вибір тварини впав на гирю та двічі на терпіння. Тож за словами, біолога, українцям цьогоріч варто не забувати про заняття спортом та памʼятати про витримку.


Укрінформ

Нагадаємо, що на біостанції університету ім. Каразіна щороку 2 лютого відзначають День бабака. Такий приклад українці взяли зі штату Пенсильванія (США), де прогнози віщував бабак Філ — його вважали світовим синоптиком.

Відтак, існує вірування, що у похмурий день бабак не бачить своєї тіні і це означає прихід ранньої весни. Якщо день сонячний, то тваринка сховається в нірку і цим віщуватиме холодну погоду ще 6 тижнів. Харківські біологи поєднують обидві прикмети і по-своєму розшифровують поведінку провісника.

Новини за темою: Подекуди дощі та до -11 морозу: Прогноз погоди на сьогодні

Раніше повідомлялося, що, за даними, синоптиків лютий в Україні вражатиме теплом. У цьому місці температура повітря перевищить середні багаторічні значення.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *