Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Більше половини громадян РФ не хоче вакцинуватися від коронавируса російською вакциною — опитування

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Зробити щеплення від коронавирусной інфекції COVID-19 російського виробництва готові тільки 38% росіян, опитаних аналітичним центром "Левада-Центр".

Зробити щеплення від коронавирусной інфекції COVID-19 російського виробництва не готові 58% громадян Росії, навіть безкоштовно. Про це свідчать дані соціологічного опитування аналітичного центру "Левада-Центр", опубліковані 28 грудня.

Чи готові вакцинуватися російським препаратом 38% опитаних. Дані, в порівнянні з результатами досліджень влітку і восени майже не змінилися: у серпні згодні на вакцинацію були 38% респондентів, в жовтні — 36%. Проти виступали 54% і 59% відповідно.

При цьому в серпні 2% респондентів заявили, що проти будь-яких щеплень, в жовтні — 1%, в грудні — 4%. Визначитися з відповіддю влітку не могли 6% опитаних, восени — 5%. У грудні таких не було.

"Молоді групи населення в меншій мірі готові робити щеплення — старші групи проявляють набагато більший ентузіазм. Серед тих, хто схвалює діяльність [президента РФ] Володимира Путіна, відносна більшість готові зробити щеплення. Серед противників президента переважна більшість не готова вакцинуватися", — наголошується в релізі.

Серед найбільш популярних причин відмови від щеплення — бажання дочекатися закінчення випробувань вакцини (30%) і боязнь побічних ефектів (26%).


Скріншот: levada.ru

Скріншот: levada.ru


Вакцину "Супутник V" зареєстровано 11 серпня . Президент Росії Володимир Путін заявляв, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За його словами, одна з його дочок зробила два щеплення і відчуває себе нормально. При цьому сам російський президент не виховувався — як глава держави, він не може бути добровольцем у випробуванні вакцини, пояснював прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков.

Російська вакцина піддалася сильній критиці, так як вона була зареєстрована до проходження третьої фази клінічних випробувань. Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до широкого поширення. Ця фаза досі не закінчена, але 23 грудня стало відомо, що міністерство охорони здоров'я країни закрив прийом нових добровольців для випробувань, а тим, які беруть участь, перестануть колоти плацебо.

Ряд російських вчених відзначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розробки ліків .

Вакцинація населення від коронавирусной інфекції щепленням "Супутник V" в РФ почалася 5 грудня — в Москві, і 17-го — в інших регіонах, повідомляла "Російська служба ВВС" .

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *