Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Боррель звинуватив російські ЗМІ в дезінформації для продажу своєї вакцини

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Росія поширює дезінформацію про західних розробників вакцини від коронавируса, щоб просувати продаж свого препарату, заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Російські ЗМІ поширюють неправдиву інформацію про європейських і американських вакцинах від коронавируса в країнах, де Росія має намір продавати свою вакцину. Про це в своєму блозі 28 грудня написав глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

"Під час" інфодеміі "COVID-19 ми побачили, наскільки широким і наскільки руйнівним може бути іноземне втручання і дезінформація для нашої безпеки, нашої демократії і нашого суспільства. Рішення проблеми дезінформації — нагальна потреба … Західні розробники вакцин відкрито висміюються російськими ЗМІ, контрольованими державою, що в деяких випадках приводило до абсурдних заяв про те, що вакцини перетворять людей у мавп ", — зазначив Боррель.

Він зазначив, що в умовах пандемії коронавируса будь-яка спроба викликати безпідставні сумніви загрожує громадському здоров'ю. "Терористичні організації, такі як ІГІЛ, також використовували плутанину в ситуації з" короною "для поширення своєї власної пропаганди", — підкреслив глава європейської дипломатії.

Боррель підкреслив, що навмисне поширення неправдивої або що вводить в оману інформації — тільки частина проблеми.

"Під час пандемії боротьба з дезінформацією використовувалася авторитарними режимами як привід для обмеження основних прав, особливо свободи вираження думок і свободи ЗМІ", — додав він.

Боррель закликав робити більше для боротьби з дезінформацією, щоб противники Євросоюзу "не використали тактику з низькими витратами, низьким рівнем ризику і високою нагородою за нападу на наші суспільства і демократії".

Reuters пише, що Російський фонд прямих інвестицій, який відповідає за маркетинг вакцини "Супутник V" за кордоном, мінохоронздоров'я Росії і Роскомнадзор не відразу відповіли на запити про коментарі.

Агентство також нагадало, що спікер Кремля Дмитро Пєсков заявляв журналістам, що російська вакцина більш надійна, оскільки зроблена на аденовірусі, виявленому у людей, в порівнянні з вакциною AstraZeneca, створеної на основі аденовірусу мавп, клінічні випробування якої були тимчасово припинені у вересні через незрозумілою хвороби одного з випробовуваних.

Вакцину "Супутник V" зареєстровано 11 серпня . Президент Росії Володимир Путін заявляв, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За його словами, одна з його дочок зробила два щеплення і відчуває себе нормально. При цьому сам російський президент не виховувався — як глава держави, він не може бути добровольцем у випробуванні вакцини, пояснював прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков.

Російська вакцина піддалася сильній критиці, так як вона була зареєстрована до проходження третьої фази клінічних випробувань. Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до широкого поширення. Ряд російських вчених відзначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розробки ліків .

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, станом на 22 грудня в світі розробляється 223 потенційні вакцини від коронавируса, 61 препарат зараз проходить стадію клінічних випробувань.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *