Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Верховна Рада не дозволила надати повноцінні міністерські повноваження для в.о. міністрів

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Верховна Рада «провалила» ухвалення правок до ст. 91 закону «Про державну службу», які дозволили б виконувачам обов’язків міністрів мати усі повноваження голоів міністерств. 

У парламенті не вистачило голосів за ухвалення правок. «За» проголосували тільки 100 нардепів з фракції СН, «Батьківщини», «Довіри», «За майбутнє» і декілька позафракційних. 

Голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко пропонував дві правки, які дозволяли б в.о. міністрів перебувати у такому статусі без подання нової кандидатури міністра не 30 днів, а 90. Правки також наділяли виконувачів обов’язків повноцінними обов’язками міністрів, оскільки зараз вони мають тільки обмежені. Втім обидві пропозиції не знайшли достатньої підтримки залу. 

«Треба підтримувати міністрів, яких президент вносить і пропонує», — зазначив під час представлення правок голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. 

У Раді набралося достатньо голосів за правку «Слуги народу» Вячеслава Рубльова, яка полягала у синхронізації положень норм забезпечення сталої роботи міністерства на період визначення кандидатури нового міністра. 

«Правка не дозволить вносити ще один раз під час цієї ж сесії питання, яке розглядалося», — пояснив він правку. 

Корнієнко зазначив, що «це не про закон, а про одну кандидатуру». 

Нагадаємо, що у грудні та січні парламент двічі відмовляв у призначенні екстопчиновника «Нафтогазу» Юрія Вітренка міністром енергетики. Кабмін після першого проваленого голосування призначив його в.о. Згідно з законодавством, голова уряду після відхилення кандидатури парламентом має 30 днів, щоб подати нову. У цей час очолювати міністерство може виконувач обов’язків, але він не має права брати участь у голосуваннях, здійснювати реорганізацію своєї галузі і міністерства, ліквідовувати чи продавати майно або підприємство, призначати чи звільняти керівників підприємств. Якщо нову кандидатуру Рада підтримає, то повноваження в.о. Закінчуються. Якщо ні — він може і далі бути в.о. з обмеженим функціоналом.

2 лютого з’явилася інформація, що через день в Офісі президента проводитимуть обговорення ймовірного третього висунунення Вітренка міністром. А уже 3 лютого співголова фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив, що питання призначення в.о. міністра енергетики України Юрія Вітренка першим віцепрем’єром-міністром енергетики буде виноситися на голосування Верховної Ради в третій раз.

Якщо Юрія Вітренка не вдасться призначити першим віцепрем’єр-міністром втретє, то йому може бути запропонована інша посада – члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) з перспективою очолити комісію. За інформацією джерел LB.ua, такий варіант «В» обговорювався 3 лютого в Офісі Президента особисто Володимиром Зеленським з главою ОП Андрієм Єрмаком.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *