Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Всесвітній день дитини: коли і навіщо почали відзначати це свято

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Всесвітній день дитини — свято, споріднений Дню захисту дітей, який святкується в червні, але має свої особливості і історію.

Всесвітній день дитини відзначається в різних країнах щорічно 20 листопада.

Ця дата була визначена в 1954 році Генеральною Асамблеєю ООН. Всесвітній день дитини спочатку був введений як день світового братерства і дружби дітей всіх народів і націй.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


ООН рекомендувала всім країнам проводити міжнародні форуми і заходи з обміну досвідом створення комфортного для дітей суспільства. Метою було про беспеченіе благополуччя дітей усього світу. Передбачалося, що таке свято зміцнить міжнародні зв'язки і створить лояльне всесвітнє суспільство, в якому представники всіх націй будуть відчувати себе рівноправно.

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а ще через 30 років в цей же день (в 1989 році) — Конвенцію про права дитини. У цих документах прописані права та свободи дітей. Зокрема, право на охорону здоров'я і свободу вираження власної позиції.

Google в 2020 році випустив дудл з нагоди Всесвітнього дня дитини.


Фото: google.com.ua

Скріншот: google.com.ua


У Всесвітній день дитини в різних країнах світу проводять збори і конференції, в центрі уваги яких виявляються питання, пов'язані з дітьми. На відміну від Міжнародного дня захисту дітей, який відзначається 1 червня , заходи 20 листопада мають більш широкий профіль. Вони стосуються не тільки проблематики безпеки молодшої категорії населення, а й питань освіти, розвитку, дозвілля.

20 листопада також відзначається День педіатра. Це професійне свято лікарів, що займаються наглядом за розвитком дітей, діагностикою та лікуванням захворювань у маленьких пацієнтів.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *