Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

У Києві планують створити центр для зберігання вакцин від коронавируса

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

До реалізації проекту по створенню холодної транспортної ланцюга залучать логістичні компанії.

В Україні хочуть створити спеціальний центр для тривалого зберігання вакцин від коронавируса . Центр планують розмістити в Києві або поблизу міжнародного аеропорту "Бориспіль". Про це заявив глава Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький у Фейсбуці .

За його словами, в будівлі будуть розміщені холодильники, які здатні вмістити сотні тисяч доз препаратів. В Україні вже доставлений один холодильник, він здатний вмістити 250 тисяч доз вакцин. Ще 20 холодильників можуть ввезти в країну протягом декількох тижнів.

— Це дасть нам можливість отримати перші партії вакцини, які вимагають зберігання в наднизьких температурах, — пояснив Радуцький.

Як зазначив нардеп, щоб реалізувати цей проект, влада має намір залучити логістичні компанії. Радуцький вважає, що це стане ефективним варіантом для довгострокового співробітництва.

— Ми розраховуємо надалі отримувати вакцини з традиційними умовами зберігання (від +2 до +8 градусів Цельсія), тому капітальні витрати на закупівлю і установку спеціалізованого обладнання не виправдають себе — дорогі холодильні камери будуть стояти порожніми. Приватні логістичні компанії мають і обладнання, і техніку, і відпрацьовану систему контролю на всіх етапах транспортування, — підкреслив він.

Передбачається, що з Центру зберігання логістична компанія в спеціальних термобоксах буде доставляти вакцину в пункти щеплення в регіонах.

ДОВІДКА

Вакцина від коронавируса , спільно розроблена американською і німецькою фармацевтичними компаніями Pfizer і BioNTech, вимагає зберігання в спеціальному холодильному обладнанні з температурою від -60 до -80 градусів Цельсія. Порушення умов зберігання безпосередньо впливає на ефективність вакцини: вона втрачає здатність формувати у людини імунну відповідь на вірус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *