Геймери онлайн-форуму обвалили фондовий ринок США

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Соцмережі проти Волл-стріт. У Сполучених Штатах переполох на фондовому ринку. Користувачі онлайн-форуму завдали мільярдних збитків досвідченим інвесторам. Підвищили ціни на акції дрібної компанії в сотні разів.

Що це — революція на біржах чи фінансова піраміда?

Переворот на Волл-стріт і біржова революція — ця тема сколихнула Америку настільки, що навіть вакцинація відійшла на другий план. Увага всієї країни прикута до фондового ринку.

Ми зараз є свідками феномену, який я спостерігаю вперше.

Те, що ми зараз бачимо на фондовому ринку — суцільна аномалія.

За подіями пильно стежать конгресмени й команда новообраного президента Джо Байдена.

Джен Псакі, речниця Білого дому:

Наші економісти на чолі з новим міністром фінансів Джаннет Єллен постійно моніторять ситуацію. Це важливо, хоча й не єдиний чинник впливу на економіку.

Винуватець переполоху — компанія «Геймстоп», власник мережі магазинів приставок і відеоігор на DVD-дисках. Їх останнім часом ніхто не купує, бо все можна завантажити з інтернету. «Геймстоп» зазнає збитків, вартість акцій падає. На цьому вирішили зіграти великі хедж-фонди. Зробили ставку на те, що цінні папери компанії-лузера й далі дешевшатимуть. Але сталося те, чого ніхто не очікував. Торік акції «Геймстоп» торгувалися по 4 долари, а цього січня їхня ціна сягнула майже півтисячі! А все завдяки ентузіастам із онлайн-форуму. В соцмережі «Реддіт» відомий блогер закликав врятувати «Геймстоп» і дати прочухана багатим брокерам. І тисячі учасників форуму почали купувати опціони на акції компанії, іншими словами — поставили на зростання котирувань.

Коллін Маклеланд, інвестор:

Якось я помітив на форумі в «Реддіті», що люди пишуть про «Геймстоп». На той час один із хедж-фондів, який робив ставку на зниження їхніх акцій, уже зазнав збитків. Я подумав: це круто, звичайні люди дали бій Волл-стріт. І я теж вирішив вкласти 85 доларів у «Геймстоп».

Як наслідок, вартість акцій «Геймстоп» поповзла вгору. Цінні папери компанії стали купувати частіше, ніж акції «Тесла», «Майкрософт» і «Еппл». Інвестори з Волл-стріт, які думали, що такого не станеться, втратили мільярди доларів. А учасників форуму в народі вже прозвали «Робін Гудами». Так само називається й безкоштовний популярний додаток, через який кожен охочий може торгувати на біржі.

Це божевілля якесь! Але, як на мене, то скидається на те, ніби звичайні хлопці нарешті завдали жару багатіям з трейдингових контор. Це тріумф пересічних людей.

Ті, хто вклали в акції, тепер хизуються прибутками у тисячі відсотків. Однак поки що — це не реальні гроші, а цінні папери з неоднозначною репутацією.

Джефф Томасуло, фінансовий аналітик:

Чи може «Геймстоп» підкріпити чимось ціну акції хоча б у 100 чи 150 доларів? Вочевидь, ні. Але є люди, які спекулюють на ринку, штовхають ціни вгору. Для дрібних інвесторів — це ризикована справа, адже вони не знають, як правильно заробляти на цьому.

До того ж шалений злет «Геймстоп» прибутками компанії не підкріплений.

Майкл Пактер, директор інвестиційної компанії:

Продажі «Геймстоп» не почнуть зростати, адже люди не кинуться до магазинів купувати їхні ігри. Тож це безпрецедентне божевілля, а вся схема існує за принципом фінансової піраміди.

Збитки ж хедж-фондів за ставками на «Геймстоп» сягнули майже 20 мільярдів доларів за місяць.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *