Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Древній джерело світла. Коли з'явилися свічки і як змінювалися в історії?

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Сучасні парафінові свічки є результатом еволюції перших подібних джерел світла — починаючи з древнього світу.

У стародавньому світі попередниками свічок були чаші, наповнені маслом або тваринним жиром. Як гніту використовували тріску, а пізніше — шерсть. Освітлене такими свічками приміщення наповнювалося неприємним запахом. Горіли подібні світильники недовго.

У середні століття стали виготовляти свічки із спресованого жиру. Вони, як правило, були товстими і встановлювалися на спеціальних підставках. Такі свічки були дуже дорогими і їх могли собі дозволити тільки вищі верстви суспільства. Ці свічки давали бляклий світло і чадили.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


У XV столітті з'явилися свічки циліндричної форми. Збільшення довжини виробу дозволило підвищити тривалість горіння. Для виготовлення свічок стали застосовувати бджолиний і рослинний віск. Ці матеріали мали перевагу перед тваринним жиром, оскільки забезпечували приємний аромат, що не диміли і тримали форму при горінні.

У XVIII столітті в зв'язку з появою китобійної промисловості з'явилися спермацетового свічки. Вони виготовлялися з воскоподобние жиру, який витягували з голови кашалота. Цей матеріал володів достатньою твердістю. Ці свічки застосовували до середини ХХ століття, поки природоохоронні організації не заборонили китобійний промисел.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


На початку ХIX століття з'явився новий вид свічок. У 1820 році французький хімік Мішель Шеврель вперше отримав стеарин — речовина, що є сумішшю жирних кислот з тваринних жирів. Цей матеріал горів довго, без кіптяви, і коштував досить дешево. Саме стеаринові свічки першими стали виробляти на потік.

А в кінці XIX століття була отримана похідна нафти — парафін. Він горів рівномірно і не давав неприємного запаху. При суміші стеарину і парафіну вийшли свічки, які були досить довговічними — НЕ обпливали при горінні.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Саме такі свічки найбільш поширені в сучасному світі. Їх варіацій існує безліч: з різними ароматами, будь-якого кольору. Також виробляють декоративні свічки різних форм: квітів, тварин, людей, круглі, квадратні, овальні. Разом з тим до сих пір можна знайти свічки з медового воску. Вони, як правило, коштують дорожче і виробляються в меншій кількості.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *