Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Катерина Білокур. Цікаві факти про художницю

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

7 грудня виповнюється 120 років від дня народження української художниці Катерини Білокур (1900-1961).

Катерина Білокур, яка народилася 7 грудня 1900 року, художник-самоучка. Вона походила з бідної сільської родини, яка мешкала в Богданівці під Києвом, і не змогла отримати не тільки художнє, але і базову середню освіту.

Вона пробувала вступити до Миргородського технікум художньої кераміки і до театрального технікуму в Києві. В обох вузах отримала відмову через відсутність атестата.

Батьки не розуміли пристрасті дочки до творчості і дозволяли малювати тільки після того, як вона виконає всю роботу по дому і господарству. Як правило, після обіду в неділю. Не було у дівчинки і матеріалів: полотнами служила стара одяг, кисть вона зробила сама, причепивши до прутика кілька ворсинок вовни, фарби розводила, використовуючи натуральні барвники.


Фото: museum.net.ua

Фото: museum.net.ua


Художниці складно було змиритися з нерозумінням в родині, і вона якось навіть зважилася на самогубство. Білокур пробувала топитися, але була врятована. Після цього батьки стали лояльніше ставитися до її творчим поривам. Після спроби суїциду Білокур все життя мала проблеми зі здоров'ям, оскільки простудила в річці ноги.

Художниця переважно малювала квіти, але ніколи їх не зривала. Вона могла пройти кілька десятків кілометрів, щоб знайти потрібні їй види рослин. Зірвану квітку Білокур порівнювала з занапащене людською долею.

Визнання до художниці прийшло в віці 40 років. Вона, почувши по радіо голос співачки Оксани Петрусенко, настільки надихнулася їм, що написала виконавиці лист, в яке вклала свій малюнок. Петрусенко допомогла в організації першої виставки Білокур. Полотна спочатку показали в Полтаві, а пізніше — в Києві та Москві.


Фото: museum.net.ua

Фото: museum.net.ua


Знаменитий іспанський художник Пабло Пікассо, побачивши картини Білокур на виставці радянського живопису в Парижі в 1954 році, був вражений талантом автора. "Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б говорити про неї весь світ", — сказав він.

Білокур ніколи не виходила заміж. У молодості у неї були женихи, але всі вони не ставилися серйозно до захоплення дівчини живописом. Селянські хлопці розраховували на те, що дружина присвятить себе вдома, дітям і побуті. Білокур ж не мислила себе без творчості.

До кінця життя вона прожила в батьківському домі в Богданівці, де на старості років доглядала за хворою матір'ю. Серце Білокур зупинилося 10 червня 1961 року. Вона похована в рідній Богданівці. Зараз в будинку художниці знаходиться меморіальний музей.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *