Закон про мову – «мертвий», він не буде працювати, – Віктор Суслов

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Віктор Суслов


з відкритих джерел

Штучний розкол призведе до ослаблення України, прогнозує колишній міністр

В Україні до теперішнього часу склалася нормальна мовна ситуація, проте раптом створюються законодавчі умови, щоб чітко розділити громадян на україномовних і російськомовних українців. Такий штучний розкол призведе до ослаблення країни.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

[embedded content]

Гість ток-шоу зауважив, що від закону про мову, як і від відповідної політики в країні у цілому, не буде жодного економічного ефекту, понад те, вважає він, цей закон є «мертвим» і працювати не буде.

«Поставимо собі питання: а чи є проблема? Ми що, не розуміємо, що ми живемо об’єктивно все життя наше у двомовному середовищі?» – сказав Віктор Суслов.

Гість студії наголосив, що використання української мови в Україні, природно, нічим не може бути обмежене.

«Воно не обмежене. Але хто говорить українською, 100% розуміє і російську мову, і навпаки те ж саме відбувається. Тому у нас склалася за ці роки, ось до теперішнього часу, нормальна мовна ситуація в країні. Хто завгодно приходить, звертається українською. Якщо йому відповідають російською, він розуміє. Люди в нормальних відносинах. І раптом ми створюємо законодавчі умови, щоб дуже чітко розділити людей на україномовних українців і російськомовних українців. Російськомовних українців ми шукаємо приводи штрафувати за те, що в якихось обставинах вони не скористалися українською мовою і говорили російською. Розумієте, який штучний розкол вводиться у наше суспільство і яка мета цього розколу? Це ослаблення країни. І це призведе не до економічних доходів, а звичайно, до витрат», – сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: Через примус мовна політика не робиться, – Микола Катеринчук

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги державною мовою.

Як повідомляли, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, як діяти у випадку відмови працівників обслуговувати українською мовою.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *