ЗМІ розповіли про словацькі маєтки родини Владислава Каськіва

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Журналісти програми «Схеми» від «Радіо Свобода» у співпраці зі словацьким Центром журналістських розслідувань імені Яна Куцяка виявили низку майна родини екс-керівника Держінвестпроекту та депутата Закарпатської облради від ОПЗЖ Владислава Каськіва у Словаччині.

Серед його активів журналісти, зокрема, знайшли офіс компанії, на яку оформлені землі у Закарпатській області, де планують побудувати курорт під Зимові олімпійські ігри. Незаконне заволодіння цими землями, як з’ясували раніше журналісти, розслідує НАБУ.

Як йдеться в розслідуванні журналістів, словацька компанія Carpathian Mountain Resort, яка через низку українських фірм володіє понад пів тисячею гектарів землі на Закарпатті, де за підтримки Офісу президента Володимира Зеленського мають намір побудувати гірськолижний курорт «Боржава», зареєстрована у центрі Братислави. Як з’ясували журналісти, Владислав Каськів став радником цієї словацької компанії, отримавши широкі повноваження представляти та розвивати проект в Україні. А згідно з іншим документом, який опинився у розпорядженні «Схем», датованому листопадом 2019 року, йшлося про майбутні плани взагалі закріпити володіння Carpathian Mountain за Владиславом Каськівим.

За тією ж адресою, де розташований офіс Carpathian Mountain, розташований салон краси Vibe Studio, який належить дружині рідного брата Владислава Каськіва – Тетяні.

Втім, коли журналісти навідались туди, з’ясувалось, що цей салон зараз не працює.

Свій бізнес має у столиці Словаччини і сам брат Каськіва – Олександр. Він наразі перебуває в українському розшуку. Згідно з інформацією з місцевого реєстру юросіб, він володіє фірмою, яка надає послуги з оренди нерухомості – Prime Capital.

Як виявили журналісти, реєстрацією як Carpathian Mountain Resort, так і Prime Capital та Vibe Studio займався один і той же словацький юрист – Даніель Григель.

Як зазначили автори розслідування, Олександр Каськів є підозрюваним у справі НАБУ щодо розкрадання коштів Держінвестпроекту, коли ним керував його брат Владислав Каськів. За версією офіційного слідства, гроші були виведені з держбюджету під виглядом реалізації проекту «Олімпійська надія» Віктора Януковича. Владислав Каськів розслідування НАБУ вважає «безперспективним».

Подружжя Тетяни та Олександра Каськівих також має апартаменти в найпрестижнішому районі Братислави. Один квадратний метр у будинку там коштує від 4000 євро – відповідно до даних з місцевих сайтів нерухомості.

Як нагадали журналісти, у липні 2020 року Офіс президента повідомив, що на Банковій відбулася нарада, на якій обговорювалося створення високогірного всесезонного спортивно-туристичного кластеру в Карпатах. Проект презентував громадянин Австрії Гернот Ляйтнер. Він є директором згаданої словацької Carpathian Mountain Resort, яка володіє пів тисячею гектарів землі на Закарпатті, де планують побудувати новий курорт. Наразі ці землі арештовані в рамках кримінальної справи НАБУ.

Раніше журналісти також отримали доступ до листування Владислава Каськіва, а також особистих помічників та довірених осіб народних депутатів від ОПЗЖ Сергія та Юлії Льовочкіних. Електронні листи, які охоплюють період з 2014 по 2016 роки, з-поміж іншого, свідчать про те, що Юлія Льовочкіна була причетна до управління рахунками австрійської компанії Teleferic Holdings GMBH. Це одна з компаній, через яку, за версією офіційного слідства НАБУ, були виведені кошти з державного бюджету, призначені на реалізацію проекту «Олімпійська надія-2022».

Раніше журналісти видання «Наші Гроші» оприлюднили розслідування, в якому розповіли, що до діяльності Ляйтнера в Україні навколо проєкту курорту Боржава причетна «група Льовочкіна».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *