Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Які продукти допоможуть зміцнити зір

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Підтримувати очі здоровими можна за допомогою вітамінів і мікроелемнтов, які містяться в певних продуктах харчування.

У другий четвер жовтня, який в 2020 році припадає на 8-е число, відзначається Всесвітній день зору.

Ідея такого свята належить Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ). Мета — звернути увагу громадськості на людей, які потребують допомоги у зв'язку з порушеннями зорової функції, а також привернути увагу до проблеми очних захворювань та їх профілактики.

Для здоров'я очей важливо правильне харчування. Щоб забезпечити нормальне функціонування органів зору, потрібно включити в раціон продукти з високим вмістом вітамінів А, С і Е.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Вітамін А необхідний для здорової сітківки. Його нестача провокує такий стан, як "куряча сліпота" — падіння зору в темний час доби. Вітаміном А багаті морква, жовтий болгарський перець і абрикоси, а також яєчні жовтки.

Для здоров'я очей важливо загальний стан організму і, зокрема, нормальна робота серцево-судинної системи. Вітамін С не тільки підтримує загальний імунітет, а й зміцнює судини. Він в високий концентрації міститься в цитрусових і чорниці. Запаси цієї ягоди в свіжоморожена вигляді можна приготувати на зиму і є її перетертої з цукром.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Молодість організму зберігає вітамін Е. Він сприяє регенерації тканин, омолодженню клітин, в тому числі протистоїть дистрофії сітківки і райдужної оболонки очей. Для того, щоб організм був забезпечений цим корисним речовиною, потрібно включати в раціон злакові. Особливо корисні жито і пророщена пшениця. Також потрібно регулярно вживати горіхи.

Необхідно виключити брак кальцію і цинку, оскільки вони протистоять старінню кришталика. Раціон потрібно збагачувати молочними і кисломолочними продуктами, рибою, печінкою, печеної і сирої гарбузом. Особливо корисно для очей є різні зелені продукти: петрушку, кріп, цибулю, шпинат, листя салату, горох.

Благотворно на зір впливає зелений чай. У ньому містяться антиоксиданти, вітаміни С, Е і унікальні елементи — катехіни. Вони допомагають запобігти розвитку глаукоми. А обліпиховий чай, корисний для зміцнення імунітету в холодну пору року, благотворно впливає і на очі, оскільки у високій концентрації містить вітамін С.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *