Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Куделиця. У чому суть стародавнього свята і до чого тут вовки

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

В українських традиціях існував свято, який знаменував закінчення осені і початок зими.

27 листопада український народ святкував Куделиця (Кудельніцу або Пилипівка день).

Куделя — це очищене і вичесати волокно льону, конопель або вовни. Саме від цього слова і походить назва свята. Куделя готували всю зиму до весни. Існувала навіть приказка: "Не напрядешь зимою — нічого буде ткати влітку".


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Свято знаменував закінчення весільного сезону і був початком так званого "вовчого місяці". Вважалося, що починаючи з Філіпповим дня вовки можуть підходити ближче до будинків людей, а тому вечорами вважали за краще не виходити на вулицю, а займатися справами по господарству.

Люди молилися апостолу Філіпу з проханнями, щоб в сім'ї було здоров'я і благополуччя, і готувалися до початку Різдвяного суворого посту. Він ще називався Карачунівським — від слова "карачун", що означало темряву і смерть, і найдовшу ніч в році, яка випадала на період посту. Люди просили вищі сили допомогти пережити зиму і вийти з періоду темряви до весни здоровими. Незаміжні дівчата молили вищі сили подарувати їм судженого.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Увечері цього дня влаштовували посиденьки за столом у колі сім'ї, а також близьких родичів. На це свято дозволялося запрошувати гостей. Ті приносили приготовані заздалегідь страви. Традиційно на стіл подавали вареники з м'ясом, ковбаси, соління. Перед початком вечері виставляли пригощання для будинкового, щоб віддячити йому за охорону житла і худоби.

У цей день прийнято було давати милостиню бідним і малозабезпеченим.

Вважалося, що якщо на Філіпа йде дощ, буде багатий урожай пшениці, а якщо випав сніг — слід чекати холодної та пізньої весни. Теплий день на Філіпа віщував поганий урожай.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *