Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Лукашенко не хоче отримувати щеплення від COVID-19. Білорусь планує почати вакцинацію російським препаратом

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Олександр Лукашенко сказав, що вакцинація від коронавирусной інфекції COVID-19 в Білорусі буде добровільною.

Олександр Лукашенко заявив 25 грудня під час візиту в міську дитячу інфекційну лікарню Мінська заявив, що не буде робити щеплення від коронавирусной інфекції COVID-19. Фрагмент його виступу показав канал СТВ .

"Я вакцинуватися, щепитися не буду — мій настрій приватне. Приватне — не як президента. Імунітет вироблений, значить буде легше", — сказав він. У липні тодішній президент країни стверджував, що "на ногах примудрився перенести коронавірус" .

Лукашенко зазначив, що імунізація громадян Білорусі буде добровільною.

"Вакцинація буде. Захочете — вакцинуйтеся, не захочете — нікого змушувати не будемо. Вирішуйте самі. […] Ми плануємо [прищепити] 1,2 млн [людина]. А скільки буде, залежить від вас. Може, і два мільйони . залежить від того, як люди підуть на це. Хочуть вакцинуватися — будь ласка, ми надамо можливість. Притому плануємо вибір вакцин. Ніхто ж не знає, яка краще на сьогодні вакцина. ми плануємо п'ять — шість вакцин. В залежності від того, як домовимося . Зараз це великий дефіцит ", — звернувся Лукашенко до медиків, його цитує сайт президента Білорусі.

Він уточнив, що почати кампанію з імунізації білорусів планують російським препаратом — його планують закупити, а також виробляти в Білорусі. Населення країни за офіційними даними на 1 січня 2020 року — 9,4 млн осіб.

Мінохоронздоров'я країни 21 грудня схвалив до використання вакцину "Супутник V" , розроблену російським Національним дослідницьким центром імені Гамалії. Розпочати вакцинацію в Білорусі розраховують з січня 2021 року.

Вакцину "Супутник V" зареєстрували 11 серпня. Президент Росії Володимир Путін заявляв, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За його словами, одна з його дочок зробила два щеплення і відчуває себе нормально. При цьому сам російський президент не виховувався — як глава держави, він не може бути добровольцем у випробуванні вакцини, пояснював прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков.

Російська вакцина піддалася сильній критиці, так як вона була зареєстрована до проходження третьої фази клінічних випробувань. Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до широкого поширення. Ряд російських вчених відзначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розробки ліків .

Олександр Лукашенко 15 грудня під час візиту в обласну клінічну лікарню Могильова заявляв, що Білорусь займеться розробкою власної вакцини від COVID-19 .

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *