Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Пільги закінчаться з 1 січня: за електрику тепер заплатимо втричі дорожче

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Зараз в Україні ще поки продовжують діяти пільгові тарифи на електроенергію для населення, але вже з 1 січня термін їх дії закінчується. З цієї дати громадяни можуть зіткнутися з триразовим зростанням вартості ресурсу в зв'язку з відкриттям вільного ринку електроенергії, де може встановлюватися будь-яка ціна. Про те, що чекає українців після Нового року, пише Країна .

До можливої в Україні "дати Ч" з ростом вартості електроенергії залишається всього тиждень. За цей час український уряд повинен прийняти рішення щодо продовження чинної моделі ПСО, що пропонує громадянам електроенергію по 1,04 гривні за кіловат, з можливістю "повільного" підвищення цін на електроенергію, або повного скасування пільгових цін, згідно з якими споживачі платять по 90 копійок за перші 100 кіловат, а далі діє цінник 1,68 гривні за кіловат.

Якщо ж очікуване рішення уряду так і залишиться не прийнятим, то головні постачальники електроенергії — "Енергоатом" і "Укргідроенерго" — отримають можливість з першого дня січня виставило нову вартість ресурсу для споживачів в розмірі до 3 гривень за кіловат. У той же час аналітик Юрій Корольчук прогнозує новий тариф на рівні 2-2,3 гривень за кіловат.

В уряді не виключають варіант продовження моделі ПСО для українців, згідно з яким більшу частину електроенергії українці отримають від компанії "Енергоатом" за ціною від 1 до 15 копійок за кіловат.

Але такі тарифи боляче вдарять по доходах компанії, адже за попередніми підрахунками це призведе до збитків в розмірі 18-23 млрд гривень, а також неможливості покрити їх борги з кредиторами.

Тому "Енергоатом" розробив свої шляхи вирішення даного питання, згідно з якими Кабмін не буде продовжувати ПСО і дозволить реалізацію електроенергії відповідно до цін, які пропонує ринок, або ж встановити тариф 35 копійок за кіловат замість 1-15 копійок.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *