Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Мати Тереза: за що боготворили і критикували знамениту черницю

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Знаменита католицька черниця Марія Тереза була зарахована до лику святих, але її особистість в суспільстві досі оцінюється неоднозначно.

26 серпня 1910 року в місті Скоп'є (Македонія) народилася Агнес годжі Бояджиу, що стала всесвітньо відомою як Мати Тереза, або свята Тереза з Калькутти. У перекладі з албанської справжнє ім'я Матері Терези означать "квітка троянди".

Свій життєвий шлях юна Агнес визначила ще в дитинстві, коли зачитувалася апокрифами — життєписами святих. Тоді ж вона дізналася про місіонерів і вирішила, що і сама буде нести в маси слово Боже.


Фото: EPA

Фото: EPA


У віці 18 років дівчина відправилася до Ірландії, де вивчала мови. Вона володіла англійською, албанським, сербським, хінді і бенгальським. А вже через рік вирішила відправитися в Індію, щоб допомагати бідним і викладати в католицькій школі для малозабезпечених дітей в Калькутті. За свою роботу вона принципово не брала грошей, а на хліб просила милостиню у перехожих. У 21 рік Агнес отримала нове ім'я: Тереза. Так її назвали після постригу в черниці.

Тереза продовжувала діяльність вчительки до 36 років. У цьому віці, як розповідала черниця, їй явився Ісус і закликав присвятити своє життя стражденним: хворим і вбогим. Вона заснувала суспільство монахинь, а через чотири роки такі союзи з'явилися більш ніж в 100 країнах світу.

Мати Тереза часто ризикувала життям, перебуваючи в умовах антисанітарії. Вона перехворіла на малярію, запаленням легенів, перенесла кілька серцевих нападів. Монахиня побувала в найгарячіших точках, за що її нагородили Нобелівською премією миру. Мати Тереза попросила кошти, які повинні були витратити на святкування цієї події, направити в якості допомоги малозабезпеченому населенню Індії.


Фото: EPA

Фото: EPA


Католицька церква ще за життя черниці величала її як Матір Терезу і зарахувала до лику блаженних, а після смерті канонізувала — визнала святою. На церемонії канонізації, яка проходила у Ватикані, були присутні 1,5 тисячі бездомних.

Матір Терезу приписували чудеса: зцілення безнадійних хворих, від яких відмовилися лікарі. У той же час монахиня піддавалася критиці. Вона заявляла, що все в руках Бога, а тому не слід приймати ліки і знеболюючі препарати. Хоспіси, в яких вона мала вплив, слідували цим радам, і люди вмирали в муках. У той же час сама вона лікувалася в новітніх клініках. Також критиці піддавали і її заборону жінкам робити аборти і розлучатися з чоловіками.

Після смерті Матері Терези 5 вересня 1997 року на світі залишилося більше 4 тисяч її послідовниць.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *