Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Мельник буде наполягати на поверненні статті про «фіктивне підприємництво»

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Голова Бюро економічної безпеки Вадим Мельник буде ініціювати повернення у Кримінальний кодекс статті щодо «фіктивного підприємництва» оскільки вважає, що це дозволить ефективно протидіяти діяльності фірми, які використовують для легалізації коштів і у схемах незаконного повернення податків – так званих «скруток».

Про це він розповів інтерв’ю для LB.ua.

«100%. Тільки-но закон 3959-1 (Проект Закону про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України, — LB.ua) буде прийнятий і Бюро почне працювати, я доведу необхідність цієї статті на практичних прикладах у найкоротший термін», — сказав він у відповідь на питання: «Чи будете наполягати на поверненні до неї?».

Зокрема голова Бюро вважає, що ця стаття вирішить проблему діяльності так званих «фірм-скруток» у кримінально-правовий спосіб. «Адже поки ми будемо намагатися змінити закони, наприклад, у частині реєстрації фірм, вони змінять схеми, а злочинна діяльність буде продовжуватись», — сказав Вадим Мельник.

Він також зазначив, що зараз ефективно протидіяти діяльності таких фірм фактично неможливо.

«Читайте уважно фабулу статті — це створення суб’єктів підприємництва для прикриття незаконної діяльності. І всі нинішні фірми-скрутки (фіктивні фірми, які використовують для легалізації коштів і у схемах незаконного повернення податків, — LB.ua) чітко підпадають під цю фабулу. От у нас зараз питання — як протидіяти таким фірмам, які фактично не працюють, існують на папері й обслуговують певні операції? Зараз фактично ніяк. Тому я не кажу, що треба повернути цю статтю. Треба повернути покарання за цей вид злочинної діяльності», — додав голова БЕБ.

Нагадаємо, що у 2019 році Верховна Рада прийняла Закон №1080 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес», яким з Кримінального кодексу України виключено ст. 205 щодо фіктивного підприємництва.

Своєрідне трактування статті різними правоохоронними органами до «декриміналізації» призводило до зловживання її застосування на практиці.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *