Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Дитячий пост, приборкання стихії, воскресіння мертвих. Які чудеса творив і як виглядав Святий Миколай

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Згідно з переказами, Святий Миколай творив чудеса з народження, а також мав вплив на Візантійського імператора.

19 грудня святкується День Святого Миколая. Історики стверджують, що це реальна постать — священнослужитель з Міри (провінція Лікія, територія сучасної Туреччини). Він народився близько 260 року.

Згідно життєпису святого, його мати Нонна після пологів зцілилася від усіх хвороб. Сам Микола з дитинства виявляв незвичайні здібності. Як повідомляють апокрифи, він встав на ноги під час обряду хрещення і простояв три години, а також почав дотримуватися посту з народження. Оскільки у православних в середу і п'ятницю дотримується пост, в ці дні Микола пив молоко матері тільки один раз, після вечірньої молитви батьків.

З дитинства Микола вибрав шлях священнослужителя. А у віці 40 років став архієреєм. Він мав вплив і на імператора Діоклетіана. На прохання Миколи той нібито підписав указ про зменшення податків для лікійців в 100 разів. Через день імператор передумав і заявив, що анулює розпорядження. Але з'ясувалося, що чудесним чином указ в день підписання вже був доставлений в Лікію і вступив в силу. Це здавалося фантастикою, оскільки від Никомедии, де знаходився імператор, до Лікії було шість днів їзди на конях.

Згідно з переказами, Микола міг впоратися з стихією, що розбушувалася: під час паломництва до Єрусалиму він заспокоїв сильний шторм і тим самим врятував від загибелі екіпажі кораблів, а також зміг повернути до життя потонулого мореплавця.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Ще за життя Микола прославився як чудотворець, що володіє здібностями виконувати бажання і допомагати нужденним. А незабаром після смерті священика йому стали запалювати свічки в храмах, не завжди маючи добрі наміри.

В одній притчі розповідається, що злодій, якому вдавалося кілька разів уникнути правосуддя, регулярно ставив свічки чудотворцеві. Одного разу, рятуючись від погоні, він заліз в черево гниючої коні. Тоді йому явився святитель Миколай і запитав, яке злочинцеві серед черв'яків і гниючої плоті. Той відповів, що ледве живий від страшного смороду. "Так мені смердять твої свічки!" — відповів йому Микола.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Помер Микола Мирлікійський у віці 80 років. Його мощі були поховані в соборній церкві Світи. У 1087 році італійські моряки викрали мощі і перенесли їх в місто Бар. Частина останків спочиває в Венеції.

Згідно з результатами антропологічних досліджень, зростання Миколи досягав 1,68 метра. Він мав міцну статуру, виразне обличчя з великими вилицями, носом і підборіддям, високе чоло і карі очі.

Про те, чому до Дня Святого Миколая кладуть солодощі під подушку, можна прочитати тут .

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *