Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

На Алясці знайшли мумію вовченя, якому 57 тисяч років

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Під час робіт на золотій шахті на Алясці робітники випадково знайшли стародавню мумію вовченя. Тіло звіра у вічній мерзлоті збереглося в чудовому стані, що призвело в захват вчених. Результати їх досліджень опубліковані в науковому журналі Current Biology.

Щоб отримати доступ до мумії, вченим довелося взяти дозвіл у місцевої громади індіанців-хан. Аналіз показав, що маса мумії складає 670 грам, довжина — 42 см. Вдалося встановити, що вовченя загинув приблизно 57 тис. Років тому.

"Це найповніша мумія вовка, яку ми коли-небудь знаходили. По суті, ми отримали повне тіло стародавнього хижака, за винятком очей. Завдяки доброму стані останків ми зможемо реконструювати життя цього вовченя", — розповіла доцент Університету Де-Мойн (США) Джулія Мічен.

Молода самка померла на 6-7 тижні життя, в кінці антарктичного літа. Причиною смерті став обвал грунту біля входу в нору, де знаходилося лігво батьків. Виявилося, що хижак майже все своє життя харчувався рибою, а не тільки м'ясом мегафауни.

Аналіз генома підтвердив, що вона сталася від древніх вовків з Сибіру, які є предками всіх сучасних вовків Північної Америки.

[Embedded content]

Тіла тварин і людей можуть перетворюватися в мумії під дією природних процесів, які заважають останкам розкладатися. За останні сто років палеонтологи і жителі російського і канадського заполяр'я знайшли безліч муміфікованих останків мамонтів, бізонів, шерстистих носорогів, древніх коней і поні.

Завдяки їх вивчення вчені дізналися особливості дієти і знайшли можливі причини вимирання. Крім того, перебування останків з цілої клітинною структурою дає надію на "воскресіння" мамонтів та іншої мегафауни плейстоцену за допомогою геномного редагування.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *