Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

На Алясці знайшли старовинний індіанський форт, де відбулась потужна битва з росіянами

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Плем’я тлінкіти


Фото з відкритих джерел

Науковці не могли визначити точне місце, де стояв форт, більше 100 років

На Алясці дослідники за допомогою радара знайшли руїни форту, де відбулася потужна битва між кланами корінних народів і російськими солдатами. Про це повідомляє Live Science.

За попередніми даними, форт був надійною опорою тлінкітів, групи корінних народів Північно-Західного узбережжя. Однак, він був знищений після того, як Росія колонізувала землю 1804 року. 

Російські солдати вперше вторглись на Аляску в 1799 році, однак через три роки клани тлінкітів зупинили атаку противників. Після цього випадку вони укріпили свою територію, щоб протистояти майбутнім атакам Російської імперії. Однак, через два роки після цього російські солдати знову почали наступ на землі тлінкітів, у результаті ті покинули форт, який пізніше було зруйновано. 

Новини за темою: Історичне відкриття: Єгипетські археологи встановили нову царицю

Згодом історики та археологи більше ста років намагалися встановити, де він стояв. У ході пошуків було визначено кілька місць, де міг розташовуватися форт. Однак точне місце розташування було невизначеним довгий час.  

«Раннє розслідування в 1950-х роках стверджувало, що в західній стіні форту була знайдена деревина, а в ході розслідування 2000-х років приблизно в тому ж районі були виявлені ядра. Ці підказки були багатообіцяючими, але картина залишалася неповною», — говорится в сообщении. 

Історичний рисунок форту авторства мандрівника Юрія Лисянського
Sitka National Historical Park

У зв’язку з цим було проведено великомасштабні геофізичні дослідження з використанням електромагнітної індукції (ЕМ) і георадара (GPR). Дослідники просканували 17 гектарів території, що, за словами вчених, є найбільшим археологічним геофізичним дослідженням, яке проводилися на Алясці.

Коли провідний автор дослідження Томас Урбан і його співавтор Брін Картер порівняли результати досліджень, то встановили, що обидва методи виявляють аналогічні зразки під землею. Більше того, вони відповідають описам розміру і форми форту. 

«Ми вважаємо, що геофізичні дослідження надали єдиний переконливий доказ, отриманий за допомогою різних методів, на сьогодні для визначення місця розташування форту — важливого культурного ресурсу в колоніальної історії Нового Світу і важливого культурного символу опору тлінкітів», — запевнили вчені.

Нагадаємо, нещодавно на археологічній ділянці Шихан в Асуані на півдні Єгипту було знайдено залишки римського форту, зокрема, церкву ранньої коптської епохи і залишки храму періоду Птолемея.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *