Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Засновник BioNTech розповів, чи буде ефективною вакцина проти нового штаму коронавируса

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

При необхідності німецька фармацевтична компанія BioNTech зможе створити вакцину проти нового штаму коронавируса за шість тижнів, заявив засновник компанії Угур Шахін

Необхідності в створенні нової вакцини проти штаму коронавируса, виявленого в Великобританії, на даний момент немає. Таку думку в інтерв'ю Deutsche Welle висловив Угур Шахін, засновник німецької фармацевтичної компанії BioNTech, яка разом з американською Pfizer створила вакцину проти COVID-19.

За його словами, поки немає достовірних даних про те, чи буде вакцина Pfizer / BioNTech ефективна проти нового штаму, але припустив, що, швидше за все, препарат буде сприяти виробленню імунітету і проти нового різновиду вірусу.

"Протягом найближчих двох тижнів ми створимо зразок нового варіанту вірусу і перевіримо, чи здатна імунна реакція організму, яку викликає наша вакцина, деактивувати вірус. З наукової точки зору, це дуже ймовірно, адже, незважаючи на численні мутації, ключовий протеїн в новому варіанті вірусу змінився лише на 1%. це означає, що на 99% це — той самий протеїн. А імунну відповідь організму, яку активує наша вакцина, атакує цей протеїн з багатьох сторін. Тому існує дуже висока ймовірність, що вакцина буде діяти ", — підкреслив він.

Якщо виявиться, що вакцина неефективна, то на виробництво нового препарату знадобиться близько шести тижнів, заявив Шахін.

"Чисто технічно ми можемо зробити нову вакцину приблизно за шість тижнів. Але, швидше за все, розробка триватиме довше, адже нам потрібно буде довести, що нова вакцина проти нового варіанту вірусу викликає імунну реакцію. Крім того, зміни в вакцині повинні будуть затвердити офіційні органи. Але я впевнений: якщо необхідно буде щось змінити, технологія, яку ми використовуємо, — матрична РНК — дозволить нам внести ці зміни ", — додав глава BioNTech.

Спалах коронавирусной інфекції почалася в кінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітнє організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавируса пандемією . За даними американського Університету Джонса Хопкінса, до 24 грудня коронавірусів в світі заразилося 78,82 млн осіб, з них 1,73 млн померли, понад 44,4 млн одужали.

У кількох країнах уже почалася кампанія з масової вакцинації від коронавируса препаратом Pfizer / BioNTech (зокрема, в США, Великобританії, Канаді).

Про виявлення нового типу коронавируса, через якого темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко виросли, 15 грудня повідомив міністр охорони здоров'я Сполученого Королівства Метт Хенкок. До того моменту в країні підтвердили понад 1 тис. Випадків зараження новим видом вірусу в 60 районах країни.

Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітт говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавируса. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що новий штам може бути заразною на 70% . При цьому, за словами Вітт, доказів, що новий штам коронавируса викликає більш високий рівень смертності, на даний момент немає.

У зв'язку з цим більш 20 країн вирішили припинити пасажирське сполучення з Великобританією.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *