Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Від "Біблії для бідних" до 3D-картин. День малювання на асфальті

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Малюнки на асфальті за свою історію поміняли спрямованість і формат. Але творіння вуличних художників незмінно привертають увагу і вже майже 50 років збирають публіку на фестивалях.

16 липня в світі відзначають День малювання на асфальті. Це свято має багатовікову історію.

Традиція малювання на площах бере початок в XVI столітті і походить з Італії. Тоді крейдою зображували картини на релігійну тематику. Найчастіше малювали образ Мадонни. Звідси і перша назва вуличних художників — мадоннарі. Як правило, це були мандрівні майстри. Крім Богоматері, вони зображували також сцени з релігійних книг.

Такі малюнки вважалися "Біблією для бідних". Вони були розраховані на незаможне населення, яке не вміло читати. До нього доносили ідеї християнства через зорові образи. Пізніше картини стали супроводжувати текстами: молитвами, притчами, настановами.

Мистецтво мадоннарі передавалося з покоління в покоління. Згодом мінялася тема малюнків. Зображували портрети людей, пейзажі, а також карикатури і політичні шаржі.

ВІДЕО

[Embedded content]

Відео: Alex Maksiov / YouTube

Вперше фестиваль вуличного малюнка на асфальті провели в 1972 році в Римі. Тоді на захід приїхали майстри з різних міст Італії. Пізніше подібні свята проводилися в різних містах Європи та США.

Зараз крейдою на асфальті частіше малюють діти, а майстри вуличного мистецтва в основному використовують балони з фарбою або кисті. Такі роботи більш довговічні. У XXI столітті художники все частіше зображують малюнки формату 3D — з оптичними ефектами. Зображення здається об'ємним і натуралістичним.

У мистецтві малювання на асфальті є свої зірки. Популярність здобули американський художник Курт Веннер, британець Елліс Галлахер, Джуліан Бівер, українці Алекс Максим і Дмитро Медвецкас.


Фото: julianbeever.net

Фото: julianbeever.netФото: Дмитро Медвецкас / Facebook

Фото: Дмитро Медвецкас / Facebook


Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *