Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Пашинян заявив, що готовий піти у відставку. Він анонсував проведення позачергових парламентських виборів у Вірменії

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян запросив парламентські політичні сили Вірменії почати підготовку до проведення виборів. Він заявив, що майбутнього прем'єр-міністра і керівництво країни повинні обрати "вільним волевиявленням народу".

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про свою готовність піти у відставку, а також анонсував підготовку позачергових парламентських виборів у 2021 році. Про це 25 грудня він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Він заявив, що готовий піти у відставку за рішенням народу Вірменії, однак може і продовжити керувати країною, якщо довіра людей буде відновлено. Прем'єр-міністр зазначив, що не тримається за крісло.

"На всі ці питання можна відповісти тільки одним способом: провести позачергові парламентські вибори", — написав Пашинян.

Він запросив парламентські політичні сили Вірменії до підготовки до проведення виборів.

"Я не тримаюся за крісло прем'єр-міністра, але також не можу недбало ставитися до уряду. Доля цієї посади і майбутнього політичного керівництва країни повинна зважитися вільним волевиявленням народу", — додав Пашинян.

У той же час політик стверджує, що опозиція, яка хоче його відставки, не добилася масової підтримки в Вірменії.

"У опозиції були всі можливості заручитися підтримкою населення навколо своєї вимоги. Маючи величезні фінансові, медійні та організаційні ресурси, у неї були широкі можливості для організації мітингів і акцій протесту, але вона не тільки не змогла домогтися народної підтримки своїх вимог, а й кількість її прихильників знизилося до мінімуму ", — заявив він.Пашинян став прем'єр-міністром Вірменії в 2018 році в результаті революції.

Останні парламентські вибори в країні пройшли в 2018 році (вони були дострокові). Згідно з Конституцією Вірменії, Національні збори обирається строком на п'ять років. Таким чином, чергові парламентські вибори повинні пройти в країні в 2023 році.

Опозиція Вірменії закликала Пашиняна піти у відставку за підписання угоди про припинення війни в Нагірному Карабасі. Згідно з ним, Нагорний Карабах повинен передати Азербайджану п'ять районів, а вірменська армія змушена покинути регіон. Відставку уряду Пашиняна підтримував і президент Вірменії Армен Саркісян .

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт . Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстріл позицій азербайджанської армії і оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменські влади, в свою чергу, заявили, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовували танки, важку артилерію і авіацію.

Обидві країни, що беруть участь в конфлікті, оголосили мобілізацію. Кілька разів досягалися домовленості про перемир'я в Нагірному Карабасі , але кожен раз вони порушувалися.

У ніч на 10 листопада представники Вірменії, Азербайджану та Росії, яка виступила посередником, підписали заяву про припинення війни в Карабасі . Згідно з домовленостями, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі розміщуються 1960 російських миротворців. Пашинян говорив, що це рішення було для нього вкрай важким, але безальтернативним . Президент Азербайджану Ільхам Алієв уточнював, що Пашиняна "змусили" підписати документ, "максимально вигідний" для Баку.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *