Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Плед. Звідки походить головний атрибут осені

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Традиційні картаті пледи мають давню історію і навіть на певний період виявлялися під забороною.

Батьківщиною пледів, тонких, але теплих покривал, є Шотландія.

Ще починаючи з VIII століття пледи носили місцеві горяни. Вони одягали їх як плащі. У кожного клану був свій малюнок і забарвлення тканини — так званий тартан (taur tan — "колір місцевості"). Це була, як правило, клітина контрастних кольорів (чорного і червоного, чорного і зеленого або жовтого, зеленого і червоного, червоного і білого). До сих пір картату забарвлення часто називають шотландської.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Пледи виготовляли з овечої вовни і фарбували натуральними барвниками. В технології фарбування застосовувалася спеціальна палиця, на яку був нанесений візерунок. Ця палиця передавалася в межах клану з покоління в покоління.

У 1746 році, після придушення повстання якобитов, британська влада заборонили носіння одягу з тартана. Ця заборона діяла 36 років. Технологія фарбування вовни була втрачена.

Проте, традиція носити картату одяг і пледи цього забарвлення нелегально зберігалася в Шотландії. А також стала популярною в Англії та інших країнах.

Зараз можна зустріти пледи різних забарвлень — від традиційної картатій, абстрактної або флористичної, до однотонної. Їх виготовляють з вовни, напіввовни, а також синтетичної тканини.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *