Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Подаровану Лаврову українську ікону могли вивезти з Донбасу через Росію

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Українську ікону, яку подарували голові міністерства закордонних справ Росії Сергію Лаврову, імовірно, вивіз у 2018 році з Донбасу глава сербських ветеранів Душко Вукотич.

Українська ікона, яку подарував главі міністерства закордонних справ Росії Сергію Лаврову голова президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік, потрапила в країну через Росію і Сербію. Про це розповів колишній глава Асоціації ветеранів Армії Сербії Драган Савич в інтерв'ю депутату від опозиційної Сербської демократичної партії Небойша Вукановіч. Переведення їх розмови опублікував "Балканський оглядач" .

За словами Вукановіч, Додік отримав цю ікону від голови Асоціації ветеранів Армії Сербії Душко Вукотіч в травні 2018 року. Сам же Вукотич привіз ікону з Донбасу через Росію і Сербію.

Згідно з оприлюдненою інформацією, Вукотич поїхав на Донбас у 2018 році для участі в засіданні об'єднання "Спадкоємці Перемоги". Під час цього візиту представники "ЛНР" і "ДНР" нібито і передали главі сербських ветеранів ікону із зображенням Святого Миколая, яку він потім привіз Додік.

Сам Вукотич в коментарі Dnevni avaz інформацію про те, що саме він вивіз з Донбасу українську ікону, не підтвердив, але і не спростував, заявивши лише, що її походженням займається Інтерпол.

Лавров перебував з офіційним візитом в Боснії і Герцеговині 14-15 грудня. Пізніше стало відомо, що Додік подарував російському міністру позолочену ікону віком близько 300 років. ЗМІ писали, що ікона, імовірно, потрапила в Боснію з Луганська, який з 2014 року окупований проросійськими бойовиками.

За даними Міністерства культури України, друк на іконі свідчить, що вона є власністю України. Українське посольство направило ноту боснійському уряду з вимогою з'ясувати, як ікона потрапила в Боснію і Герцеговину.

24 грудня МЗС Росії заявив, що повернув ікону в посольство Боснії і Герцеговини для з'ясування її походження.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *