Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Путіну заборонили відвідувати заходи МОК

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Всесвітнє антидопінгове агентство заборонило вищим держчиновникам РФ, в тому числі президенту Володимиру Путіну, відвідувати великі міжнародні змагання в кінці 2019 року. Після рішення Спортивного арбітражного суду в Лозанні санкції вступили в силу.

Заборона на відвідування міжнародних спортивних змагань вищими державними чиновниками Росії вступив в силу після винесення рішення Спортивного арбітражного суду в Лозанні, оприлюдненого 17 грудня.

У документі повідомляється, що заборона на відвідування великих міжнародних змагань поширюється на президента Росії, прем'єр-міністра і його заступників, міністрів і їх заступників, представників адміністрації президента, депутатів Державної думи, глав і заступників державних організацій і співробітників Слідчого комітету Росії. Прізвища держчиновників в рішенні не вказані. Під час дії санкцій (до грудня 2022 роки) пост президента займає Володимир Путін.

Заборона не поширюватиметься тільки в разі, якщо російського чиновника особисто запросить президент або прем'єр-міністр країни, яка проводить турнір, якщо він є членом МОК або Міжнародного паралімпійського комітету або якщо є учасником ігор.

Восени 2015 роки після доповіді незалежної комісії ВАДА на чолі з Річардом Маклареном про масове вживання допінгу в російському спорті був припинений статус РУСАДА і припинено роботу Московської антидопінгової лабораторії. Комісія Макларена привела подробиці державної підтримки допінгу в Росії . Зокрема, мова йшла про підміну допінг-проб чемпіонів і призерів Олімпіади-2014. У 2017 році ВАДА винесло рекомендацію про невідповідність РУСАДА кодексу організації.

У грудні 2017 року Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року в Пхенчхані Національний олімпійський комітет РФ. Російські спортсмени змагалися під олімпійським прапором . Санкціям також піддали Паралімпійський комітет РФ.

РУСАДА не визнавало висновків комісії Макларена. Однак в 2018 році російська сторона пішла на поступки і надала ВАДА доступ до допінг-проб, опечатаних в московській лабораторії.

20 вересня 2018 року виконавчий комітет ВАДА проголосував за відновлення повноважень РУСАДА . 13 березня 2019 року ВАДА зняло дискваліфікацію з РУСАДА за умови, що міжнародні експерти отримають доступ до системи управління лабораторної інформацією московської лабораторії. У квітні ВАДА повідомило, що його експерти отримали 2262 допінг-проби російських спортсменів, які зберігалися в московській лабораторії. 23 вересня на засіданні виконкому ВАДА було оголошено про ініціювання процедури позбавлення РУСАДА статусу в зв'язку з підозрами, що росіяни маніпулювали матеріалами Московської антидопінгової лабораторії, які були спрямовані в ВАДА в січні.

У листопаді комітет ВАДА щодо відповідності рекомендував виконкому організації застосувати жорсткі санкції щодо російських спортсменів і спортивних чиновників. 9 грудня 2019 виконком ВАДА відсторонив Росію від міжнародних змагань терміном на чотири роки. Російським спортсменам заборонили виступати під національним прапором на Олімпійських іграх і на чемпіонатах світу.

Сьогодні спортивний арбітражний суд Лозанни скоротив до трьох років термін відсторонення російських спортсменів від участі в міжнародних змаганнях, встановленого Всесвітнім антидопінговим агентством. Заборона ВАДА буде діяти до 16 грудня 2022 року.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *