Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Зірвати приїзд місії МВФ? Лямець з'ясовував, чому Катерина Рожкова вирішила судитися з НБУ

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова, яка судиться з НБУ за скасування догани, який ще кілька місяців тому отримала від роботодавця, насправді може зажадати виплатити їй багатотисячні премію. Про це в своєму блозі на « Цензор.Нет » пише журналіст Сергій Лямець.

На його думку, моральних підстав судитися з НБУ взагалі і Радою НБУ зокрема у Рожкової немає ніяких. Журналіст зазначив, що вона, за однією з версій, може «страхуватися» від можливого звільнення.

«Але є й інша версія. У ньому записано, що можлива "особиста страховка" — це аж ніяк не головна причина початку бойових дій. Джерела, близькі до Нацбанку, натякнули: позов чиновниці може переслідувати більш "високу" мета: зірвати приїзд місії МВФ в Україну під виглядом кадрових міжусобиці в центробанку. За фактом, може повторитися сценарій, розіграний навколо звільнення екс-глави НБУ Якова Смолія. Його начебто добровільна відставка була трактована як посягання на незалежність НБУ і де-факто зірвала розміщення українських євробондів. Тепер ставки ще вищі. Питання стоїть руба: хто контролюватиме грошовий обіг країни? » — задає питання журналіст.

За його словами, непрямим підтвердженням такої гіпотези може бути дата подачі позову, оскільки Рожкова подала його не відразу після винесення стягнення, а багато днів по тому — під час приїзду чергової місії Фонду.

«І неважливо, що зрив місії зашкодить також президенту, прем'єру і всім, хто в останні місяці намагався домовитися про виділення грошей для України … Але припустимо, що все це не так. Що ніхто і не збирався зривати місію МВФ. Скажете, тоді все нормально? Я вважаю, що немає », — написав Лямець.

Журналіст зазначив, що новий глава Набцанку Кирило Шевченко, на відміну від свого попередника Якова Смолія, буде діяти набагато рішучіше, оскільки від НБУ чекають конкретних реформ, а не продовження ролі пасивного учасника. І в зв'язку з цим, він може позбутися Рожкової, як від «підривного елементу», який дискредитує роботу команди, що виконує свої, а не командні рішення.

«Коли Рада Нацбанку винесла Рожкової догану, вона вирішила оскаржити це в суді. З чуток, вона вимагає повернення соціально-адміністративного пакета, інакше відносини з міжнародними інститутами будуть розірвані. Якщо ця манія величі буде прогресувати, то дійсно, на наступному етапі доведеться побоюватися позову до НБУ за виплату багатомільйонної премії, як іронізують колеги з « Обозревателя », «за доведення банку« Платинум »до банкрутства. Качати держави в своїх власних інтересах — вже стало трендової штукою … Вважаю, що за прикладом Рожкової повинні послідувати всі міністри і заступники міністрів. Особливо якщо вони щось успішно розвалили. Особливо якщо залишилися в стороні, коли потрібно було діяти. Адже якщо можна Вітренко (екс-топ чиновник «Нафтогазу», який подав позов на 94 млн грн. — Авт.) І Рожкової, напевно можна і всім іншим », — іронізує журналіст.

Посилаючись на власні джерела, він зазначив, що перспективи позову Рожкової до Ради НБУ «найоптимістичніші».

«Її позов потрапив на розгляд до судді Любові Бортащук . За даними відкритих джерел, вона цілком сучасна людина, який добре розуміє, наскільки складно працювати в структурі державної влади в наші дні. Дуже цікаво, що буде далі », — додав Лямець.

2156

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *