Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Спортивний суд Лозанни скоротив термін відсторонення російських спортсменів від міжнародних змагань

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Спортивний арбітражний суд Лозанни скоротив до трьох років термін відсторонення російських спортсменів від участі в міжнародних змаганнях, встановлений Всесвітнім антидопінговим агентством. Заборона ВАДА буде діяти до 16 грудня 2022 року.

Спортивний арбітражний суд Лозанни на рік зменшив термін відсторонення російських спортсменів від участі в Олімпіадах і чемпіонатах світу, встановлений Всесвітнім антидопінговим агентством, — з чотирьох до трьох років. Про прийняте рішення 17 грудня повідомив офіційний сайт суду.

Згідно з текстом рішення, заборона буде діяти ще два роки — до 16 грудня 2022 року. До цього часу Росія також не зможе проводити міжнародні змагання.

Крім того, суд зобов'язав Російське антидопінгове агентство виплатити ВАДА $ 1,27 млн як компенсацію витрат на проведення розслідування.

Восени 2015 роки після доповіді незалежної комісії ВАДА на чолі з Річардом Маклареном про масове вживання допінгу в російському спорті був припинений статус РУСАДА і припинено роботу Московської антидопінгової лабораторії. Комісія Макларена привела подробиці державної підтримки допінгу в Росії . Зокрема, мова йшла про підміну допінг-проб чемпіонів і призерів Олімпіади 2014. У 2017 році ВАДА винесло рекомендацію про невідповідність РУСАДА кодексу організації.

У грудні 2017 року Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року в Пхенчхані Національний олімпійський комітет РФ. Російські спортсмени змагалися під олімпійським прапором . Санкціям також піддали Паралімпійський комітет РФ.

РУСАДА не визнавало висновків комісії Макларена. Однак в 2018 році російська сторона пішла на поступки і надала ВАДА доступ до допінг-проб, опечатаних в московській лабораторії.

20 вересня 2018 року виконавчий комітет ВАДА проголосував за відновлення повноважень РУСАДА . 13 березня 2019 року ВАДА зняло дискваліфікацію з РУСАДА за умови, що міжнародні експерти отримають доступ до системи управління лабораторної інформацією московської лабораторії. У квітні ВАДА повідомило, що його експерти отримали 2262 допінг-проби російських спортсменів, які зберігалися в московській лабораторії. 23 вересня на засіданні виконкому ВАДА було оголошено про ініціювання процедури позбавлення РУСАДА статусу в зв'язку з підозрами, що росіяни маніпулювали матеріалами Московської антидопінгової лабораторії, які були спрямовані в ВАДА в січні.

У листопаді комітет ВАДА щодо відповідності рекомендував виконкому організації застосувати жорсткі санкції щодо російських спортсменів і спортивних чиновників. 9 грудня 2019 виконком ВАДА відсторонив Росію від міжнародних змагань терміном на чотири роки. Російським спортсменам заборонили виступати під національним прапором на Олімпійських іграх і на чемпіонатах світу.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *