Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Стало відомо, скільки українців в ОРДЛО отримали примусово паспорта РФ

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

На окупованій території Донецької та Луганської областей примусово пройшли паспортизацію близько 300 тисяч громадян України. У Криму це число перевищує 2 мільйони.

Про це в інтерв'ю "ТСН" заявив віце-прем'єр-міністр, міністр реінтеграції Олексій Резніков.

За його словами, всі українці, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, є заручниками окупаційного режиму. При цьому дану проблему в Україні хочуть вирішити за допомогою законопроекту про державну політику перехідного періоду, який зараз знаходиться на стадії розробки.

"Люди змушені брати ті паспорта, тому що вони є заручниками, це їх спосіб споживання там. Тому держава повинна знайти механізм, як з цими наслідками діяти потім", — сказав Рєзніков.

Міністр додав, що навіть після прийняття даного законопроекту, ніхто не буде пред'являти претензій тим громадянам, які отримали паспорти РФ.

"Друге, коли відбудеться деоккупація, у них буде право вільного вибору, що робити з тим паспортом. Задекларувати, що вони від нього відмовляються, визнають тільки українське громадянство", — зазначив Рєзніков.

Нагадаємо, влітку 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав указ, який спрощує отримання російського громадянства для жителів будь-якого району Луганської або Донецької областей.

Також повідомлялося, що Україна планує передати до Міжнародного кримінального суду докази примусової "паспортизації" жителів ОРДЛО для позову проти Росії.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *