Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

З 1 січня в Україні піднімуть податки: хто буде платити більше

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

З 1 січня в Україні виростуть податки . У відсотках вони залишаться колишніми — виросте лише їх абсолютна величина через підвищення мінімальної зарплати і розміру прожиткового мінімуму. Про це повідомляє finance.today.ua .

Що зміниться з 1 січня

— Чи збільшиться мінімальний розмір Єдиного соціального внеску (1320 грн замість 1100 грн), який залежить від мінімальної зарплати;

Читайте також Українським підприємцям спишуть борги по податках і виплатять по 8 тисяч

— Виросте єдиний податок для фізичних осіб-підприємців. Зокрема, для ФОПів першої групи, для яких він становить 10% від прожиткового мінімуму для працездатних громадян, тепер його розмір становитиме 227 грн замість 210,2. А ФОПам другої групи, які платять податок в розмірі 20% від мінімальної зарплати, доведеться платити 1200 грн замість 944,6.

— Чи зміниться розмір і порядок виплат податку на "зайву" нерухомість. Тепер кожен понаднормовий квадратний метр житла буде обходитися його власнику в 70,8 грн замість 62,5. "Зайвої" вважається житлоплощу, яка перевищує 120 квадратних метрів в будинках і 60 квадратних метрів — в квартирах.

Податок на нерухомість може бути змінений

Оскільки вартість житла відрізняється в різних населених пунктах і навіть мікрорайонах одного і того ж міста, законодавці пропонують враховувати не так розмір житла, як його ринкову вартість.

Згідно із зареєстрованим в Раді законопроекту, пропонується зробити ставку податку на нерухомість в розмірі до 0,02% від оціночної вартості житла.

При цьому такий податок можна буде не платити пенсіонерам, ветеранам, малолітнім громадянам і недієздатним людям, але лише в тому випадку, якщо ціна їхнього житла не перевищує встановлених розмірів.

Раніше ми писали про те, що в Україні мають намір ввести електронний аудит платників податків .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і дізнавайтеся першими про головні події в Україні та світі.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *