Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Українське посольство зажадало від Боснії і Герцеговини повернути старовинну ікону

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA
Украинское посольство потребовало от Боснии и Герцеговины вернуть старинную икону

SRNA

Дипломати вимагають з'ясувати і надати інформацію, як артефакт потрапив в балканську країну.

Посольство України в Боснії і Герцеговині зажадала повернути 300-річну ікону, яку під час візиту в країну подарували главі МЗС Росії Сергію Лаврову.

— Перший крок зроблено — ікону повернули в Сараєво (ця інформація офіційно не підтверджена), залишилося зробити остаточний — повернути її Україні, — сказано в заяві дипломатичного відомства від 26 грудня.

Посольство України в Боснії і Герцеговині також настаящая на невідкладному наданні інформації офіційним Сараєво, яким чином ікона потрапила на територію Боснії і Герцеговини.

— Під час зустрічей в МЗС БіГ (включаючи останню — 24.12.2020) боснійсько-Герцеговинська сторона не надала відповіді на це питання. Відсутність відповіді або зволікання з нею дають підстави вважати незаконним переміщення ікони на територію Боснії і Герцеговини. Це питання є принциповим, а відповідь на нього повинен бути швидким і однозначним. Чи не медійної, а офіційною, — заявили українські дипломати.

23 грудня по узгодженню з дарувальником російська сторона передала ікону в посольство Боснії і Герцеговини в Москві. І рекомендувала з'ясувати походження артефакту.

Українська сторона заявляла, що картина була вивезена з Луганська, який тимчасово знаходиться під окупацією Російської Федерації. Відсутність інформації про ікону, що є культурною спадщиною України, означає підтримку агресії проти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МЗС: Україна повинна навчитися жити з тією Росією, що під боком

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *