Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Ходорковський: У колонії мене зустріли з собаками. Прогнали крізь стрій. Чисто гестапівці

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Російський бізнесмен і опозиційний політик Михайло Ходорковський в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону заявив, що, коли він прибув в колонію, його зустріли з собаками і прогнали крізь стрій.

"Я до 27-ми жив за Радянського Союзу. До 99 року кожна копійка йшла в справу. Кожна копійка. У 2000 році трошки стало легше, а в 2003-му мене вже посадили. Так що ні розкішної яхти, ні інших радощів я скуштувати не встиг … Палаців не було. Так що з побутової точки зору в'язниця не була проблемою ", — сказав бізнесмен.

Він зазначив, що частина співробітників колонії були нормальними людьми.

"Ну, [зустріли] з собаками. Все як треба. Прогнали крізь стрій. Чисто гестапівці. У всякому разі вони розігрували з себе гестапівців, а так — частина з них нормальні мужики … У нас люди-то хороші. Просто їх заганяють в ситуацію , коли вони змушені грати за дерьмово правилам. А люди-то хороші. І якщо вони можуть допомогти, вони намагаються допомогти ", — стверджує Ходорковський.

Ходорковський: Кучма вночі з усієї дурі вдарив мене ножем, кровіща б'є, блін. Він тоді сказав: "Я хотів йому виколупати око" . Читайте повну версію інтерв'ю

Ходорковський в 1997 -2004 роках був співвласником російської нафтової компанії ЮКОС. У 2004 році, за оцінками російського Forbes , зі статком $ 15,2 млрд він був найбагатшим бізнесменом Росії.

У 2003 році російські правоохоронці порушили кримінальну справу проти ЮКОСа з приводу ухиляння від сплати податків, в тому ж році Ходорковського і його партнера Платона Лебедєва заарештували. Бізнесменів засудили до дев'яти років колонії (пізніше суд знизив їм терміни до восьми років), а компанія ЮКОС пройшла через процедуру банкрутства і в 2007 році була ліквідована.

У 2009 році Ходорковському і Лебедєву висунули нові звинувачення у другій справі ЮКОСа — про розкрадання акцій "дочок" нафтової компанії з подальшою легалізацією частини грошей. У 2010 році їх засудили до 14 років колонії (пізніше терміни скоротили до 11 років).

У грудні 2013 року президент РФ Володимир Путін помилував Ходорковського , відразу після звільнення бізнесмен покинув Росію і зараз з сім'єю проживає у Великобританії. В цілому за гратами Ходорковський провів 10 років. Зараз проти нього в РФ розслідується ще кілька кримінальних справ, зокрема так званий третій справа ЮКОСа (про розкрадання нафти і легалізацію викраденого майна заради отримання коштів від його реалізації), а також справа про вбивство мера Нафтоюганська в 1998 році. Ходорковський вину в інкримінованих йому злочинах не визнає.

ВІДЕО

Відео: У гостях у Гордона / YouTube

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *