Чому в Україні стрімко зросли ціни на пальне

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Плюс дві гривні на кожному літрі. В Україні відчутно зросли ціни на бензин і дизпаливо. І це при тому, що півроку тому вартість пального — падала. Чому змінилася тенденція?

Ціна на різні марки палива в Україні підскочила на 10% за останні півтора місяця. Експерти кажуть: вартість нафти у світі зросла. Фактично вона сягнула рівня лютого минулого року.

Елітні марки бензину коштують уже більше ніж 30 гривень. Середня вартість А-95 по Україні — вище 27 грн.

Іван, водій:

Это плохо, конечно, но — нефть ведь тоже отросла, как я знаю, после нового года — за 40 долларов уже перевалила. Это ожидаемо и мы ничего тут не сделаем. Будет идти вверх — будем платить больше.

Євген користується скрапленим газом, але й він — подорожчав.

Євген, водій:

Баллон газа на 50 гривен подорожал. Стабильности бы какой-то. Неприятно, когда повышается.

Протягом минулого року нафтопродукти в Україні та світі дешевшали через низький попит під час карантину. Тепер же ціна на нафту на світовому ринку підскочила ледь не вдвічі. Адже на світових біржах вважають, що найгірше — позаду, — пояснює фінансист з Лондона.

Сергій Гірко, старший віце-президент, керівник сектору енергоносіїв, брокерський дім RJ`obrien (Лондон, Велика Британія):

Основные факторы — это начало вакцинации. Появились вакцины — начали их распределять и было скоординированное поведение стран ОПЕК. Для них цены в диапазоне 50-60 лучше в диапазоне 30-40 долларов за баррель, что было в октябре месяце. В Лондоне — по 56.32.

Паливо здорожчало й через зростання курсу долара. Адже близько 60 відсотків нафтопродуктів ввозиться з-за кордону.

Дмитро Марунич, співголова Центру енергетичних стратегій:

Почему я говорю о долларах. Потому что мы крайне существенно зависим от импорта и по дизтопливу, и по сжиженному газу — более 75%. По бензину меньше. Но Украина все равно зависима. Много импортируется нефтепродуктов. Тут зависимость очень прямая. К сожалению, если ценовой тренд на западных биржах продолжаться, мы можем ожидать еще незначительного роста цен на украинских заправках.

Cергій Куюн, директор консалтингової компанії «А-95»:

Ми бачимо що ще є потенціал для зростання ціни на одну — півтори гривні за літр. Це стосується бензину дизпального. По автогазу таких очікувань немає. Ситуація стабільна. Сезон мертвий.

Економісти впевнені: зростання цін на паливо неминуче призведе й до подорожчання товарів у магазинах та підвищення вартості проїзду. Втім, щодо останнього — у водіїв маршруток є сумніви.

Водій маршрутки:

Потому что у людей и так денег нет. Если поднять — вообще спрос упадет на все.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *