Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Шкарлет запропонував для випускників ввести тест на IQ

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Міністр освіти Сергій Шкарлет запропонував залишити ЗНО для абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів на бюджетні місця. Для претендентів на платне навчання Україна могла б ввести подобу тесту на IQ.

— Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планує навчатися на платній основі, на контракті, можуть здавати це ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання … Дуже умовно — як тест на IQ. У багатьох країнах це є (наприклад, США, Ізраїль, Японія). Що для нас важливо: поставити якомога більше перепон до вступу в УВО (установи вищої освіти — Ред.)? Або дати випускникові конкурентні переваги? Є країни з іншим підходом, де УВО приймають усіх без розбору, але в процесі навчання на першому, другому, третьому, випускному курсі нездатних учнів відсівають. Важливо адже, які конкурентні переваги людина отримає після того, як закінчив вчитися, для того, щоб йти далі і показати всі свої кваліфікаційні здібності, заявити про себе як про фахівця високого рівня. Вважаю, що в Україні подібна, але своя модель, можлива, — сказав він в інтерв'ю " Країні ".

За словами Шкарлета, ЗНО ввели як інструмент антикорупційної політики, коли ліцензійних місць у вузах було значно менше, ніж охочих вступати. Сьогодні картина прямо протилежна.

— Ліцензійних місць в Україні — під 1 мільйон, а які вступатимуть — 300 тисяч … Основна проблема — демографія. Просто немає вже стільки випускників, — заявив він.

Міністр розповів, що в 2020 році Україна підвищила держзамовлення на IT-спеціальності на 30%. Потрібні також складні інженерні спеціальності, але на них не йдуть абітурієнти, тому що вчитися складно. Держзамовлення на менеджерів, економістів, держуправління був істотно знижений.

Міносвіти формує старшу профільну школу. У школі і в профтехучилищах буде профілізація, акценти з предметів з 10 по 12 клас, уклав Шкарлет.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *