Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Ще дві вакцини виявились менш ефективним проти нового штаму Covid-19. Провакцинована людина набагато менш захищена від південно-африканського штаму Covid-19

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Дані свіжих клінічних випробувань ще двох вакцин проти Covid-19 показали, що зафіксований у Південній Африці новий варіант коронавірусу більш стійкий до антитіл, викликаних щепленням. Про це повідомляє агенція Reuters.

Вакцини від Novavax Inc та Johnson & Johnson виявилися значно менш ефективними у запобіганні Covid-19 у учасників випробувань у Південній Африці, де новий варіант вірусу вже широко поширений, порівняно з країнами, де ця мутація все ще рідкісна.

Згідно з попередніми даними, вакцина від Novavax в цілому ефективна лише на 50% для запобігання Covid-19 серед людей у ​​Південній Африці. Це значно менше порівняно з результатами досліджень у Великій Британії, де цей показник склав 89,3%.

Компанія Johnson&Johnson заявила, що один прийом вакцини проти коронавірусу був загалом на 66% ефективним на трьох континентах, але існували великі відмінності за регіонами.

У Сполучених Штатах, де про південноафриканський варіант було вперше повідомлено на цьому тижні, ефективність досягла 72% порівняно із лише 57% у Південній Африці.

Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла зауважив, що існує велика ймовірність того, що нові варіанти коронавірусу з часом можуть зробити вакцину компанії неефективною.

При цьому науковці наголосили, що найкращий спосіб запобігти подальшій еволюції вірусу – зупинити його розповсюдження.

Що відомо про новий штам коронавірусу з Південно-Африканської Республіки

Новий мутований штам коронавірусу виявили у Південно-Африканській Республіці наприкінці минулого року. За оцінками науковців, він поширюється на 50% швидше, ніж більшість інших відомих різновидів.

Новий варіант коронавірусу легше проникає і міцніше тримається в клітинах людини. Крім того, антитіла від уже вилікуваного коронавірусного захворювання є менш стійкими до нової мутації, ніж до інших.

Саме цей штам став однією з причин другої хвилі Covid-19 у світі.

За даними ВООЗ, станом на 30 січня, штам коронавірусу з Південно-Африканської Республіки виявили в 31 країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *