Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Це шантаж? Держказначейство знову блокує «Велике будівництво», — ЗМІ

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

За три дні до Нового року глава Державної казначейської служби Тетяна Слюз відмовляється проводити платежі, необхідні для завершення проектів «Великого будівництва» Володимира Зеленського та цілого ряду інших інфраструктурних програм. Про це пише видання «Дело».

Як наголошується в статті, незважаючи на залучення Мінфіном значних обсягів ліквідності в грудні, а також майже 100-відсоткове виконання планів з наповнення бюджету, фінансування витрат гальмується. Не виключено, що з політичних причин. Адже ЗМІ називають Слюз креатурою Юлії Тимошенко.

«Дії глави Держказначейства можуть бути елементом політичного шантажу з боку Тимошенко, яка нібито намагається знову вести переговори з Офісом президента про отримання посади прем'єр-міністра після можливої відставки Дениса Шмигаль в першій половині 2021 року. Інформацію про ці амбіції підтверджує і фонова інформаційна кампанія », — пише« Дело ».

У жовтні ЗМІ вже писали про те, як Слюз відмовлялася фінансувати проекти «Великого будівництва», перевівши їх виключно в «ручний» режим безпосередньо перед місцевими виборами.

«Тоді в системі" зависло "кілька мільярдів гривень вже узгоджених платежів з Дорожнього фонду, які повинні були бути направлені на завершення робіт на цілому ряді стратегічно важливих об'єктів в 7-10 областях України», — йдеться в публікації.

Як припустили експерти, Тетяна Слюз могла піти на такий крок не дивлячись на те, що напередодні зимового сезону блокування платежів могло привести до заморожування об'єктів, а також додаткових витрат грошей платників податків у 2021 році в зв'язку з необхідністю ремонтувати пошкодження, завдані холодом не готовою до експлуатації дорозі.

На думку автора публікації, такі дії могли «бути спробою підірвати довіру до Зеленському перед виборами». «Однак після публічного розголосу проблему вдалося вирішити і платежі були розблоковані», — повідомляє «Дело».

Сьогодні ситуація повторюється. Формально в Держказначействі посилаються на брак коштів на казначейському рахунку, проте це не так. За даними самого відомства, на початок грудня на ЄКР було майже 20 млрд грн, протягом місяця Мінфін залучив на аукціонах рекордні 74 млрд грн. Тобто гроші у держави є, і їх більш ніж достатньо.

«Більш того, за інформацією скарбників, станом на 24 грудня план наповнення дохідної частини бюджету на січень-грудень 2020 року виконано на 98,9% — не найгірша показник для кризового року. Навіть при набагато більш складних ситуаціях в минулі роки виплату коштів з держскарбниці не перекладено в "ручний" режим. Що знову наводить на думку про політичний підтекст дій Слюз », — пише видання.

Як відомо, що Тетяна Слюз з певними перервами очолює Держказначейство з 2007 року.

«У 2010 році проти неї порушили кримінальну справу за фактом нецільового використання грошей застави, який вносили покупці Одеського припортового заводу. Загальна сума застави на той момент складала 800 млн грн. Компанії, які брали участь в конкурсі, не могли повернути свої гроші. У 2011 році Слюз оголосили в розшук, оскільки вона виїхала з країни. Повернулася в Україну Слюз тільки в 2012 році, коли була обрана народним депутатом за списками «Батьківщини», — говориться в статті видання «Дело».

247

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *