Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Яблуневий Спас. Традиції і прикмети свята

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

У день Преображення Господнього, або Яблучного Спаса, згідно з традиціями, можна дізнатися, якими будуть майбутні осінь і зима.

19 серпня відзначається Яблучний Спас. Це релігійне свято, яке також називається Преображення Господнє. Саме слово "Спас" походить від імені Христа Спасителя.

В цей день, згідно зі Священним Писанням, учні Ісуса Христа побачили зміни в його зовнішності під час моління на горі Фавор. Тоді вигляд Ісуса-людини перетворився в божественне начало — всю його фігуру охопив божественне світло. Таким чином, соратники Ісуса побачили, які зміни для людини несе його вчення.


depositphotos_81794656_s-2019

Фото: depositphotos.com


У це свято в церкві традиційно несуть яблука, щоб освятити їх.

Це символізує плоди, які дають віра і духовний розвиток.

Освячувати можна не тільки яблука, але і інші дозрілі фрукти: сливи, груші, виноград.

Освячення плодів символізує постійно мінливу природу, що переходила від пробудження до зрілості. Дозрілі плоди — солодкість пізнання Бога.

У цей день за сімейним столом їдять освячені яблука, пригощають ними, а також залишають на могилах померлих родичів і подають ці плоди разом з милостинею нужденним.

Вважається, що на Преображення яблука стають райськими — особливо смачними і цілющими. До Яблучного Спаса не дозволяли їсти ці плоди з молодого врожаю, але до Преображення накривали столи зі страв з додаванням яблук. Найчастіше пекли пироги з яблуками, при цьому важливо було, щоб тісто було пісним.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


У цей день люди відкладали роботу: прибирання, шиття, важка праця. Дозволялося тільки готувати їжу і збирати урожай.

У народі існували прикмети про погоду, пов'язані з Яблучним Спасом. Якщо день був ясним, слід було чекати суху осінь і морозну зиму з хуртовинами. Якщо дощовий — сльота в холодну пору року.

"Яблучний Спас — держи рукавиці про запас", — говорили в народі. 19 серпня вважали переходом від літа до зими.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *