Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

7 секретів успішного сімейного бізнесу від Гліба Загорія

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UA

Гліб Загорій, співвласник компанії "Дарниця", на щорічному івент Business Wisdom Summit повідав про свої перемоги і випробуваннях в сімейному бізнесі, поділився секретами його успішного ведення.

Гліб Загорій значну частину свого життя провів на "Дарниці", представляючи в другому поколінні власників компанії. Його батько називав підприємство своїм третьою дитиною і з дитинства передавав знання про ведення бізнесу синові.

Сімейні цінності в бізнесі

Вже багато років в "Дарниці" зберігається тарілка, що представляє своєрідний символ підприємства. Завдана на ній напис "Благословен працю вільний" в повній мірі відображає головні цінності сім'ї Загорій. Саме правильне сприйняття цих слів є для Гліба Загорія вирішальним при виборі співробітників на топові позиції.

Сімейна бізнес-модель — традиційна і успішна

Модель сімейного бізнесу — одна з давно і, за певними показниками, найефективніших. Це доводять всесвітньо відомі підприємства, такі як Prada, Samsung і BMW, прізвища Круп і Ротшильд. Про це говорить статистика найсильніших країн світу: 94% компаній Італії, 90% малих і середніх фірм в США — сімейні, так само, як і 80% німецьких промислових підприємств.

Дитинство і виховання бізнесмена

У вишах не вчать побудови сімейного бізнесу, а успішні на цьому терені сім'ї рідко діляться своїм досвідом і особистими ноу-хау. Уміння вести бізнес залежить не стільки від освіти, скільки від виховання всередині сім'ї.

Гліб Загорій отримував необхідні навички, вчився важливим для бізнесмена якостям на прикладі свого батька. Одного разу, проживаючи в невеликому містечку Лубнах, він був обраний командиром загону жовтенят. Добре знаючи свої слова і дії, восьмирічний Гліб розгубився перед величезною кількістю глядачів. Вчасно сказані правильні слова батька допомогли йому зібратися і перемогти своє хвилювання. Тоді він дізнався, що "представляє інтереси сім'ї" і не може її підвести.

дорослі випробування

Трапилася в 2009 році спроба захоплення компанії рейдерами вибила "Дарницю" з колії: темпи розвитку знизилися, вона втратила свої позиції на ринку. У цей самий вразливий момент керівництву запропонували операцію з продажу компанії, на що отримали згоду. Фінальним акордом мало стати підписання документів в Лондоні. Після тривалих підготовчих процедур, Гліб Загорій інтуїтивно попросив паузу, і, обміркувавши своє рішення, відмовився від підписання паперів. У цей момент до нього прийшло бажання виправдати своїми результатами, своєю здатністю не здаватися і примножувати, всі ті зусилля і знання, які були в нього вкладені батьком. Гліб Загорій вважає це випробування серйозним уроком і впевнений, що подібних ситуацій більше не виникне.

Секрети побудови успішного сімейного бізнесу

1. Відповідальність перед сім'єю

Відповідальність найманого працівника сильно відрізняється від тієї, яку бере на себе співвласник сімейного підприємства. Від неї неможливо сховатися, її не можна делегувати, адже в даному випадку завдання лідера полягає не тільки в розвитку бізнесу, а й в турботі про всю родину.

2. Своєчасна передача бізнесу

Згідно зі статистикою, в 70% діти не бажають продовжувати сімейний бізнес батьків, і тільки 10% підприємств відходять нащадкам третього покоління. Незважаючи на те, що у кожного своя дорога в житті, важливо вчасно передати сімейну справу дітям, що є своєрідним іспитом на зрілість і сприйняття сімейних цінностей.

Гліб Загорій 15 років пропрацював на "Дарниці", починаючи свою кар'єру з самого низу, і тільки в 33 роки став повноправним керівником в компанії. В той день вся сім'я зібралася за святковим столом, де Гліб також зайняв нове для себе місце на чолі столу. Такий символічний крок дав йому розуміння того, що тепер він є лідером не тільки на "Дарниці", але також несе відповідальність за всіх членів сім'ї.

3. Розвиток партнерства всередині сім'ї

Сім'я Загорій розуміє партнерство як мудрість, передану з покоління в покоління. Старші її члени мають досвід, молодші — енергію і знання. Тому основне завдання сімейного бізнесу полягає в симбіозі цих якостей, в допомоги старшого покоління розгледіти і розвинути задатки молоді. Для сім'ї Загорій справжнє багатство полягає в можливості досвідченого керівника відійти від активного управління і спостерігати за примноженням бізнесу.

4. Відсутність страху невдач

У житті і бізнесі важливо здобувати науку зі помилок своїх та інших розумних людей, сприймати їх як досвід, з гідністю приймати удар і рухатися далі. Ця та мудрість, яку Гліб Загорій засвоїв від батька ще в ранньому дитинстві.

5. Благодійність — плата за успіх

Найбільші благодійні заходи в світі організовані саме сімейними фондами. Крім фінансових ресурсів, вони діляться з людьми своїми помилками і цінностями, накопиченими поколіннями. Створений членами сім'ї Загорій БФ Zagoriy Foundation є її гордістю і активно втілює в життя проекти в галузі культури і охорони здоров'я.

6. Гроші повинні працювати

Гроші не повинні накопичуватися і лежати мертвим вантажем, їх важливо і потрібно інвестувати в розвиток своєї країни, боротьбу з безробіттям і впровадження соцпрограм. В останні кілька десятків років сім'я Загорій вклала в національні підприємства близько $ 20 млн, ставши єдиними, хто пройшов для цього серйозний державний відбір.

7. Свідомий економічний патріотизм

Економічний патріотизм проявляється в прагненні людини до просування інтересів свого соціуму і дає йому розуміння важливості зробленого. Продукт, створений сімейним підприємством, має високу ступінь довіри серед споживачів. Гліб Загорій мріє про те, щоб в Україні було багато сімейних компаній, які писали на своїй продукції Made by Ukraine. Це могло б стати своєрідною ідентифікацією народу, який справив продукцію і вклав в неї свою культуру і традиції.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ОGLAVNOM.COM.UAБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *